Sondan İlk Madde Bebek Arabası

Tersten başa doğru gitmeyi seviyoruz belli ki, bebek arabası maddemizi sildik listeden. Bize göre tek bir marka var :)

Miniğin haberini alır almaz, bir ihtiyaç listesi oluşturmaya başlamıştık fakat o listeyi tamamlamaya sondan başlayacağımız hiç aklımıza gelmemişti. Biz alınması gereken en son şeyi, ilk başta almıştık :) 

 

Bana konu verin yeter ki, çünkü araştırmayı çok seven bir insanım. Konu miniğim oluncada öğrendiğim ilk günden araştırmaya başladım. İyi ki de başlamışım, tanrım ne kadar çok bebek arabası markası var?! Üstelik fiyatlarda birbirinden kel alaka… Doğrusu hala bir bebek arabası söz konusu olunca fiyat kriterlerini ve kullanım kolaylıklarını anlamış değilim. O kadar okudum, araştırdım, satış temsilcisiyle görüştüm, aralarındaki tek farklı olanı aldım. Çünkü geriye kalan bütün markalar hepsi birbirinin aynı. Satış temsilcileri bana uygulamalı göstererek anlatmaya çalışıp seçtiğim üründen vazgeçmemi isteselerde, kendi markalarını bana sevdiremediler. 3,4 etapta kapanan bebek arabalarını mı tercih edersiniz? Bence hayır… Zaten ağırlık olarak 10-11 kg civarındalar ( genele vurucak olursam) Kapanma şekilleri farklı mı? Sadece biri hariç hayır… Kısacası ikna olduğum ve uzun süreçli kullanabileceğime inandığım tek bir marka oldu oda Inglesina Trilogy idi. Hemen hemen hepsinde 15 kg. kadar taşıma kapasitesi olduğu yazıyor, fakat beni vuran Inglesinanın cümlesini size aktarmak istiyorum: ‘ • Doğumdan itibaren bebeğiniz arabaya binmek istemeyene kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. ‘ :) Şimdi bana diyebilirsiniz zaten çocuk sıkılacak binmeyecek ki… Evet olabilir ama bana vaadedilen o kadar maddeden sonra bir araba markasının sınırsızlığı beni mutlu etti. Üstelik tek bir hamlede kapanması ve açılması beni mest etti. Sonuçta ben 160 boyunda öncesini baz alırsak 45 kilo bir insanım yani. 

Biz kot kumaşı baskılısını tercih ettik, ne o tarz olacak diye :) Miniklerimiz için her şey özel olmalıysa eğer bizim için en özelini bulduğumuza inanıyoruz. Ekstra gelen yan ürünlerinin kalitesinden de bir o kadar eminim. Artı olarak bu arabanın asıl kasası beni bile taşır söyleyeyim :) 

 

Bu sorunu çözdük ve ilk satın aldığımız ürün bebek arabası oldu. Mutluyuz en azından bir maddenin üzerini tikledik. Darısı sizlerin başına der, ikinci maddeye geçebiliriz…

Paylaş

Yorumlar

maks. 400 karakter